Vybíráte nový počítač pro úpravy fotek? Nebo si takový počítač chcete sestavit? Nejste si úplně jistí, co je "nutná výbava" a co už je jenom "příjemný bonus"? Pak právě pro vás je tento článek.
Vše co potřebujete do začátku vědět o přepočítávání ohniskových vzdáleností. Čím se liší skutečná a "přepočtená" ohniska, jak se přepočty provádějí a k čemu jsou dobré.
Začínající uživatelé programů Lightroom (Classic) a Photoshop poměrně často narážejí na problém s nesouladem barev v obou programech. V tomto článku si povíme, jak tuto častou potíž jednoduše překonat.
Co je to odrazná deska, k čemu slouží, čím se liší různé druhy povrchů, k čemu se jednotlivé povrchy hodí a jak se základním způsobem používají nejběžnější typy odrazných desek s pružinovou konstrukcí.
Tipy pro výběr prvního "pořádného" fotografického stativu. Jakou stativovou hlavu zvolit, jaký materiál nohou, jaký počet segmentů, atp. Dozvíte se, co při fotografování skutečně dobře funguje a na čem v reálné praxi doopravdy záleží.
V minulém článku jsme se zabývali nákupy fotografické techniky z druhé ruky. Dnes se na problematiku podíváme z druhé strany, tzn. z pohledu prodávajícího. Řekneme si, jak prodat co nejlépe, co nejrychleji a co nejbezpečněji.
Má smysl nakupovat fototechniku z druhé ruky? Není lepší držet se raději jen nového zboží? Na co je dobré dát si při nákupu pozor? A jak si vybavení během koupě co nejdůkladněji zkontrolovat? Těmto a podobným otázkám se věnuje dnešní článek.
Dvoudílná série článků věnovaná tematice fotografování tzv. "do RAWu". První díl je určený především začátečníkům. Řekneme si, co to RAW je, v čem je výhodnější oproti JPEGu a co to v praxi obnáší s fotografováním do RAWu začít.
V tomto článku si ukážeme, jak pomocí běžně dostupných "nefotografických" pomůcek upravit tvrdé světlo bodového zdroje a vytvořit si z něj světlo měkké. Článek slouží především jako rozšiřující text a návod pro účastníky základního kurzu.