Články

Zobrazeny jen články se štítky: Návody ×    

13. srpna 2024
Vybíráte nový počítač pro úpravy fotek? Nebo si takový počítač chcete sestavit? Nejste si úplně jistí, co je "nutná výbava" a co už je jenom "příjemný bonus"? Pak právě pro vás je tento článek.
5. června 2024
Vše co potřebujete do začátku vědět k tomu, abyste si mohli naplánovat vlastní fotografickou výpravu do italských Benátek.
24. ledna 2024
Vše co potřebujete do začátku vědět o přepočítávání ohniskových vzdáleností. Čím se liší skutečná a "přepočtená" ohniska, jak se přepočty provádějí a k čemu jsou dobré.
15. ledna 2024
Začínající uživatelé programů Lightroom (Classic) a Photoshop poměrně často narážejí na problém s nesouladem barev v obou programech. V tomto článku si povíme, jak tuto častou potíž jednoduše překonat.
3. ledna 2020
Co je to odrazná deska, k čemu slouží, čím se liší různé druhy povrchů, k čemu se jednotlivé povrchy hodí a jak se základním způsobem používají nejběžnější typy odrazných desek s pružinovou konstrukcí.
25. srpna 2019
Tipy pro výběr prvního "pořádného" fotografického stativu. Jakou stativovou hlavu zvolit, jaký materiál nohou, jaký počet segmentů, atp. Dozvíte se, co při fotografování skutečně dobře funguje a na čem v reálné praxi doopravdy záleží.
15. srpna 2019
V minulém článku jsme se zabývali nákupy fotografické techniky z druhé ruky. Dnes se na problematiku podíváme z druhé strany, tzn. z pohledu prodávajícího. Řekneme si, jak prodat co nejlépe, co nejrychleji a co nejbezpečněji.
13. srpna 2019
Má smysl nakupovat fototechniku z druhé ruky? Není lepší držet se raději jen nového zboží? Na co je dobré dát si při nákupu pozor? A jak si vybavení během koupě co nejdůkladněji zkontrolovat? Těmto a podobným otázkám se věnuje dnešní článek.
14. ledna 2019
Dvoudílná série článků věnovaná tematice fotografování tzv. "do RAWu". První díl je určený především začátečníkům. Řekneme si, co to RAW je, v čem je výhodnější oproti JPEGu a co to v praxi obnáší s fotografováním do RAWu začít.
11. ledna 2019
V tomto článku si ukážeme, jak pomocí běžně dostupných "nefotografických" pomůcek upravit tvrdé světlo bodového zdroje a vytvořit si z něj světlo měkké. Článek slouží především jako rozšiřující text a návod pro účastníky základního kurzu.

 starší příspěvky →